30% Online İndirim

%30 indirim ayrıcalığından yararlanmak için hemen rezervasyonunuzu yapın!

Rezervasyon Yapın!
%
Çıkmak istediğinizden emin misiniz?
%30 indirimli rezervasyon yapma şansınızı kaçırmak üzeresiniz.

Hafta içi 10:00-15:00 arasında web sitemizden %30 indirim fırsatı ile satın almak için tıklayınız.

YOGA

Yoga bir olmak ve birleşmek anlamına gelir. Bedenin ve zihnin bir bütün olarak evrenle uyumlu olmasını amaçlar. Evrendeki yaşam enerjisi ile bizlerin uyumlu olması fiziksel ve ruhsal sağlığı beraberinde getirir. Böylece yoga pozları, çeşitli nefes teknikleri ve meditasyondan oluşan dersler;
fiziksel bedende; Omurga sorunları (skolyoz, kifoz, lordoz), Duruş bozuklukları, Dolaşım sorunları ve iç organların sağlığı, Kronik baş ağrıları, Kas ve bağ dokunun esnetilmesi, Diş sıkma. Enerji bedenimizde; Özgüven eksikliği, Dengeli hissetmeme, Anksiyete, Depresyon gibi sorunlar için destekleyici olarak uygulanır.

  • Süre: 60 dk.

  • Fiyat: ₺450

DERSLERİMİZ

VINYASA

Kelime anlamı özenle yerleştirmek olan vinyasa, 1 nefes 1 poz ilkesi ile oluşturulan akışları içerir. Pozlar arasındaki geçişler tekrarlardan oluşur ve sinir sistemi üzerinde rahatlama etkisine sahiptir. Hatha yogaya göre pozların içerisinde bekleme süresi daha az olduğu için uygulanan poz sayısı daha fazladır ve enerjisi daha yüksektir. fiziksel bedene güç ve esneklik kazandırır. Pozların uygulanma şekli ve kondisyon içermesi nedeniyle zihnin sakinleşmesini kolaylaştırır. Dersin amacı ve konusuna göre meditasyon ve nefes tekniklerini içerir. Omurga ve fiziksel sağlık üzerindeki etkileri Hatha yoga ile aynıdır.

HATHA

Ha güneş ve tha ay demektir. Hatha yoga bilinen ve günümüzde en çok uygulanan yoga stilidir. Zıtlıkların bir olmasını amaçlayan yoga pozları ile zihin bir olmayı deneyimler. Her seviyeye uygun bir ders içeriği ile pozlarda 3 ila 5 nefes beklenerek uygulanır. Dersin içeriği dersin amacına uygun nefes teknikleri ve meditasyonu da kapsamaktadır. Yoga’nın kelime anlamı olan birleştirmek ve bütünlemek amacı ile beden, zihin ve ruhun birliğini ifade eder. Düzenli olarak uygulandığında fiziksel stabilizasyonu, kuvvetlenme ve esnekliği kazandırır. Ayrıca iç organların kan dolaşımı ile beslenmesini ve sağlıklı çalışmasını sağlar. Omurga üzerindeki özel çalışmaları ile duruş bozukluğu, kifoz, lordoz ve skolyoz gibi omurga rahatsızlıklarına iyi gelir. Mental olarak, stres, kaygı bozuklukları, depresyon, diş sıkma problemleri, uykusuzluk, panik atak gibi hastalıkların tedavilerinde destekleyicidir.

YIN YOGA

Yin yoga sadece oturarak yapılan pozlardan oluşur ve pozların içerisinde 3 ila 10 dakika aralığında beklenir. Böylece kasların yanısıra tüm bağ dokuların da esnetilmesi, kan dolaşımından şifalanması hedeflenmektedir. Eklemler, tendon ve ligamentler ayrıca tüm bedenimiz kaplayan fasyanın bu etkiden yararlanması bekleme halinde olan fiziksel bedenimiz için sağlıkla buluşma anlamı taşır Aynı zamanda modern dünyanın getirdiği yüksek tempoya bağımlı olan zihin için de durmak ve beklemek meditatif bir pratiktir.

PRANAYAMA

Prana bireysel ve evrensel yaşam gücüdür. Ayama ise bu gücü genişletmeyi anlatmaktadır. Nefes teknikleri ile sahip olduğumuz bu yaşam enerjisini tüm bedenimize yayarak genişletmeyi ve kontrol etmeyi sağlayan pratikleri içerir. Böylece beden sağlığı ve zihnin sakinleşmesi sağlanır. Çünkü nefes aynı zamanda fiziksel bedenle zihin arasındaki köprüdür. Parasempatik sinir sistemini aktive etmek zihni sakinleştirir. Aynı zamanda iç organları arındıran ve güçlendiren teknikler ise sempatik sinir sistemini aktive ederek enerjimizi artırır. Böylece enerji dengesini elde ederiz.

AKTİF MEDİTASYON

Özellikle odaklanma güçlüğü yaşayan veya aşırı yoğun zihinler için uygulanan belli başlı dinamik nefes teknikleri ile fiziksel hareketleri de içeren aktif meditasyon, bedenin yorulması ve tekrar eden ritmik hareket ya da nefesin zihni sakinleştirmesi sonucunda yapılır. Meditasyon yapmakta zorlanan herkes için uygundur.

EĞİTMENLERİMİZ

ÖZGE KILIÇ YASAVUL

31/05/1982 İstanbul doğumluyum. 200 saat “Yoga Alliance” Temel Hatha Yoga uzmanlık programımı Leyla Zerger Sidal ve Burcu Olgun’dan aldım. Daha sonra Eğitmenlik eğitimi asistanlığı yaptım ve ayrıca Herkes İçin Spor Federasyonu’nun yoga eğitimini de tamamladım. Öğrenmeye devam edeceğim bu şifalı yolda başkalarına da kalbimle yön gösterebilmeyi diliyorum. Bence yoga hayatın bir parçası, hatta kendisi olmalı. Matın üzerini değil kozmosu, kaosu, seçimleri, seçilmeyenleri bir bütünü kapsamalı. Yoga benim için, anlayış, sabır, kalbime giden bir yolculuk ve iyileşmek için bana aracı olan sonsuz bir bilgi yuvası. Her daim öğrenci kalacağım ancak; bu yolda benimle yürümek isteyen herkese bildiğimi aktarmak için de bir araç olmaya devam edeceğim.
Özel ders için uygun olduğu gün ve saatler:
Pazartesi 11.00- 12.00
Salı 16:00- 17:00
Perşembe: 11.00-12.00

SERMİN ERDEM

Yoga pratiğime 2012 yılında başladım. Bir süre evde videolar ve kitaplardan yararlanarak yaptığım yoga pratiklerinden sonra yogaya olan ilgi ve merakım gittikçe artmaya başladı. Yoga pratiği ve felsefesinde daha fazla derinleşebilmeyi hedefleyerek 2014 yılında Mey Elbi Ve Naz Şarman ile Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamladım. Eğitimi takiben, yogada uzmanlaşma yolunda ilerlemeyi hedefleyerek, 2015 yılında Chris Chavez ile Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamladım. Bu eğitimlerin yanı sıra birçok farklı yoga eğitmeni ile farklı yoga stilleri nefes, farkındalık ve meditasyon üzerine atölye çalışmalarına katıldım. Yoga serüvenime öğrendiklerimi ve kendi deneyimlerimi paylaşabilmek için eğitmenlik yapmaya başlayarak devam ettim. Her geçen gün merakımın arttığı ve daha fazla derinleşmek istediğim yoga pratiği ve felsefesine yönelik eğitimlerim sürekli devam ediyor.

DENİZ ASLAN

1986 İstanbul şişli doğumluyum. Beşiktaş jimnastik kulübünde (1998/2005) yılları arasında Atletizm sporuyla uğraştım. Beşiktaş lisesinden mezun olduktan sonra Bolu Abant İzzet Baysal üniversitesi beden eğitimi antrenörlük bölümünden mezun oldum. İstanbul üniversitesinden de pedagojik formasyon eğitimimi tamamladıktan sonra farklı branşlarda is hayatına atıldım. Tenis antrenörlüğü, step aerobik ve pilates eğitmenliği bunun yanında uzun sure yüzme eğitmenliği yaptım ve çok sevdiğim yoga eğitmenliğinde karar kıldım. Yoga benim için kendi öz benliğime doğru çıktığım bir yolculuk, bu yolculuk içinde beden, zihin ve kalple bütünlük kurarak, kendi iç sesini dinleyebilen ve olana açıklıkla durup bakabilen bir görü hali.

Özel dersler için uygun gün ve saatler: Çarşamba 08.00 – 11.30 arası tüm saatler
Cuma: 08.00 – 11.30 arası tüm saatler
Pazartesi ve Pazar günleri 18.00 sonrası online dersler

GÖKSU ŞİRİN

Yoga ile 2014 yılında tanıştım. Kendi pratiğimde derinleştikçe, yogaya olan ilgim de giderek arttı. Yürüdüğüm yolda yaşadığım dönüşümü doğru şekilde paylaşmak ve büyütmek için 2021 yılında Leyla Zerger Sidal ve Burcu Olgun ile Yoga Alliance onaylı 200 saat Temel Uzmanlaşma Programını (RYT200) tamamladım. Her yeni günün öğrenmek, derinleşmek ve şifalanmak için yeni bir fırsat olduğuna inanıyor ve yoga yolunda aracı olabildiğim her andan büyük keyif alıyorum.

FATİH ALGAN

1978 yılında İstanbul’da doğdum. Robert College sonrası eğitimime yurtdışında devam ettim. Akademik kariyerimin yanında kişisel gelişim alanında da uzun süre çalışmalar yaptıktan sonra, 2016 yılında Türkiye’ye döndüğümde Yoga ile tanıştım. 2020 yılında Yoga Alliance onaylı Eğitmenlik Eğitimimi tamamladıktan sonra Çocuk Yogası, Tao Vinyasa ve Yin Yoga üzerine de eğitim programlarına katıldım. 2021 yılından beri Hatha ve Vinyasa derslerini hem grup dersi olarak MAC Fit’lerde hem de özel ders olarak vermeye devam ediyorum.

LEYLA ZERGER SİDAL

Yoga eğitmenlik eğitimini ilk olarak Cihangir Yoga’dan Mey Elbi ve Naz Şarman’la çalışarak aldım. Daha sonra Endonezya / Bali’ye giderek High Vibe Yoga’da Emily Kuser, Carlos Pomeda, Octavio Salvado, gibi dünyaca bilinen çok kıymetli hocalarla çalışma şansı elde ettim. Böylece Yoga Alliance onaylı Hatha Yoga ve Anusara Yoga temelli 400 saatlik eğitimlerimi tamamladım. Ayrıca Hindistan’da yer alan “Himalayan Yoga Association” ‘dan Ashtanga Yoga temelli online 300 saatlik ileri seviye yoga eğitmenlik eğitimi ve yine Hindistan’da bulunan “World Peace Yoga School”dan 200 saatlik Kundalini yoga eğitimleri aldım. 200 saatlik yogada uzmanlaşma programları ile 7 yıldır yoga eğitmeni olmak isteyen öğrencilerime Yoga Alliance onaylı eğitimler vermenin yanı sıra, Türkiye’de Herkes İçin Spor Federasyonu’nun da eğitmeni olarak çalışıyorum.

Yoganın bilgi ile deneyimlenmesinin önemine inanıyor ve hayatın kendisinin yogadan bağımsız olamayacağı gerçeği ile yolda kalmaya, öğrenmeye ve öğretmeye değer veriyorum.

Özel dersler için uygun gün ve saatler:
Pazartesi: 09.00 – 11.00 arası
Çarşamba: 14.00 – 15.00

ORTAKÖY DERS PROGRAMIMIZ

NUFLOW_Temmuz_web_banner

Bize ulaşın

Şubeler
Şubelerimizi görüntülemek
için
Tıklayın
Çalışma Saatleri
Pazartesi-Cuma: 09:00 – 22:00
Cumartesi: 09:00 – 20:00
Pazar: 09:00 – 20:00